Co to jest Packshot?

Packshot to inaczej ?prosta? fotografia produktu. Prosta, nie ze względu na łatwość jej wykonania, tylko prosta w kontekście jej stylu.

zdjęcie produktu, power bank, packshot
Zdjęcie takie przedstawia produkt, zazwyczaj na jednokolorowym tle. Co niezwykle ważne, to dopasowanie koloru tła do miejsca w jakim się znajdzie lub do kontekstu ogólnego. Zdecydowanie lepiej prezentują się zdjęcia na szarym tle, w chwili, gdy całe miejsce pod opis jest szare, aniżeli zdjęcie np. na tle czerwonym. Oczywiście nie jest to reguła. Różne produkty lepiej lub gorzej „współpracują” z danym tłem, dlatego należy przeanalizować wszystkie opcje. I tak od „prostej” z założenia fotografii, przeszliśmy do skomplikowane aspektu tła, dlatego wróćmy już na prawidłowy tor.

 

Dlaczego PackShoty są tak ważne?

Kilka słów na ten temat umieściliśmy już w naszej ofercie, ale warto to rozwinąć. Jeśli trafiłeś/trafiłaś do nas to zapewne jesteś przedsiębiorcą, który prowadzi sprzedaż a co za tym idzie, Twój punkt postrzegania zakupów internetowych uległ radykalnej zmianie. Teraz myślisz o dochodach, utrzymaniu firmy, tego „żeby się sprzedawało”. Oczywiście jest to dobry punkt widzenia, ale bardzo ważne jest, aby nie zamykać się tylko w „swojej rzeczywistości” a zatrzymać się na chwile i spojrzeć oczami kupującego. Przypomnij sobie jak wyglądają Twoje zakupy online. Jestem przekonany, że w pierwszej kolejności po znalezieniu odpowiadającej Ci cenowo oferty, przeglądasz zdjęcia i grafiki. To właśnie zarówno Tobie jak i wszystkim innym przychodzi jako pierwsze. To naturalne i logiczne. Po co poświęcać czas i czytać opis, jeśli produkt nie zainteresuje nas wizualnie. Dopiero później przychodzi pora na czytanie opisu i szukanie dodatkowych informacji. To właśnie dlatego dobre zdjęcia są tak ważne.

Oferta a OFERTA

W różnych serwisach ogłoszeniowych, możesz znaleźć mnóstwo ofert dotyczących wykonywania zdjęć. Niektóre z nich są tak tanie, że nawet my, mimo tak dużego doświadczenia, nie jesteśmy w stanie tego wytłumaczyć. Z naszych obserwacji wynika, że oferty te, najczęściej umieszczane są przez osoby prywatne, nieprowadzące działalności gospodarczej. Są studentami lub pracownikami jakiejś firmy a zlecenia, które otrzymują, realizują po godzinach. Istnieje zatem mnóstwo zagrożeń jakie wiążą się z okazaniem im zaufania. Od długiego czasu realizacji po utratę produktu. Jednak nie to jest najgorsze. Mimo niskiej ceny, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dużo tracisz. Postaw się ponownie w roli kupującego i spójrz na swoje zdjęcia z jego punktu widzenia. Jak sądzisz, ile osób zobaczyło Twoją ofertę i zrezygnowało z niej, przez źle wykonane fotografie? Pozostawiamy to Twojej ocenie.

Admin | 15 sierpnia 2015

Szanowni Klienci,
Informujemy, że obecnie studio nie przyjmuje nowych zleceń na realizację zdjęć.