Dlaczego zakupy przez internet zyskują coraz większą popularność?

Nie da się ukryć, że zakupy w wersji online są w naszym kraju i zresztą nie tylko, coraz bardziej popularne. Jeśli wierzyć badaniom (a nie ma powodów, aby tego nie robić) już 6 na 10 internautów decyduje się na zakupy za pośrednictwem sieci, a 11% z nich przeprowadza je więcej niż raz w miesiącu. Warto zastanowić się nad tą kwestią, bo jeszcze kilka lat temu ten sposób robienia zakupów traktowany był w wielką nieufnością. Co sprawiło zatem, że zakupy w wersji internetowej wypierają tradycyjne wizyty w sklepach stacjonarnych?

 

Wygoda i Bezpieczeństwo

Oczywiste jest, że postęp technologii internetowych wpływa dziś bardzo pozytywnie na szybkość przeprowadzanych transakcji, które w zasadzie realizowane są w mgnieniu oka. Załatwienie wszelkich formalności wraz z obsługą płatności zajmie nam dziś nie więcej niż kilka minut.

Mimo wszystko należy zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo, które jest dziś na najwyższym poziomie. Wielu allegrowiczów, a więc klientów największego portalu aukcyjnego w Polsce uważa, że to właśnie bezpieczeństwo zarówno danych finansowych jak i personalnych wpłynęło na to, że na zakupy w sieci przeprowadzają oni o wiele chętniej.

Obsługa klienta

Wydaje się, że największym mankamentem zakupów online jest obsługa klienta. Mimo iż z obsługą sklepu zawsze możemy się skontaktować przez pocztę elektroniczną czy też telefonicznie, to jednak brak spotkania B2B jest sporym utrudnieniem. Zwłaszcza dla tych, którzy mają jakieś wątpliwości i przed zakupem stają przed określonym dylematem.

Sklepy internetowe robią jednak wszystko, aby klient poczuł się u nich jak najlepiej. Całkiem normalna jest tu więc próba budowy relacji pomiędzy sklepem a klientem, choćby przez wysyłanie życzeń urodzinowych, newslettera czy indywidualne akcje promocyjne. Klient ma wówczas wrażenie, że dla sklepu jest kimś ważnym, a ten nie traktuje go jak narzędzia, którego trzeba do siebie zwabić, wykorzystać i jak najszybciej o nim zapomnieć.

Ceny

Mimo powyższych czynników na pewno zakupy w sieci nie byłoby tak powszechne, gdyby nie ich ceny. Większość z nas właśnie z tego powodu decyduje się na zakup danego produktu przez internet. Oszczędzenie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu procent w stosunku do ceny, jaką znajdziemy w sklepie stacjonarnym, może być naprawdę sporym udogodnieniem. Nawet pomimo tego, że zazwyczaj do ceny produktu doliczyć trzeba jeszcze zamykające się w kwocie kilkunastu, niekiedy kilkudziesięciu złotych przesyłki. W czasach kiedy wielu dwa razy obróci każdą złotówkę zanim ją wyda, obok takich promocji trudno jest przejść obojętnie.

Jednego możemy być w związku z tym pewni. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach rynek e-commerce stracił na wartości. Jeśli już mielibyśmy oczekiwać jakichś zmian, to będą one intensyfikowały zakupy w wersji online. Tym bardziej że konkurujący ze sobą przedsiębiorcy coraz bardziej obniżają ceny, a poziom bezpieczeństwa transakcji internetowych jest dziś w zasadzie niczym niezagrożony.

Admin | 18 stycznia 2016

Szanowni Klienci,
Informujemy, że obecnie studio nie przyjmuje nowych zleceń na realizację zdjęć.