Oferty bez limitu czasu na Allegro

To nowa opcja, wprowadzona niedawno przez serwis Allegro.pl. Nie jest jeszcze szeroko dostępna, choć przystąpić do niej może każdy (pod warunkiem przejścia pozytywnej weryfikacji). Co niesie za sobą tego typu nowość?

ofertybezczasuJak do tej pory serwis oferował nam możliwość wystawiania aukcji ograniczonych czasowo. Najkrótsza trwała 3 dni, natomiast najdłuższa (sklepowa) 30. Po tym czasie aukcja zostawała wycofywana z ofert sprzedaży i nie była już dostępna dla kupujących, do czasu jej ponownego wznowienia przez sprzedawcę. W wypadku nowej opcji, podejście to zostało radykalnie zmienione. Czas trwania aukcji, nie ma już w tym wypadku znaczenia. Nie zostanie ona zakończona do chwili wyczerpania się dostępnej ilości sztuk (maksymalna ilość jaką możemy ustawić to 1000) lub chwili gdy zakończymy ją sami.

Pozytywów tej zmiany jest kilka. Bez wątpienia jest to popularność aukcji. Większość z nas, poruszając się po platformie, poszukuje ofert o największej popularności sprzedaży, wtedy też oferta nieograniczona czasowo, będzie miała zdecydowaną przewagę nad pozostałymi, wystawionymi w standardowym systemie. Regularnie sprzedające się na niej produkty, będą podnosiły ją w rankingu, przez co ostatecznie trafi na najwyższe podium. Oczywiste, że dla sprzedawcy, któremu uda się „wstrzelić” w trend będzie to na rękę. Rosnąca ilość sprzedanych sztuk podnosi aukcję na liście, co powoduje jeszcze większe nią zainteresowanie i jeszcze większy wzrost sprzedaży.

Wydaje mi się jednak, że dla wielu sprzedawców, szczególnie tych mniejszych będzie to oznaczało poważne problemy. Prawdopodobnie mało kto z kupujących będzie przeszukiwał inne aukcje, jeśli ta najpopularniejsza zyskała już dziesiątki czy setki zainteresowanych. Oznacza to przecież, że sprzedawca musi być godny zaufania a jego towar odpowiadający opisowi, więc po co szukać dalej? Mniejsi sprzedawcy żadka mogą zapewnić tak duże ilości danego produktu, przez co wystawianie aukcji w tym systemie nie będzie miało najmniejszego sensu.

Niestety, mam wrażenie, że ostateczny efekt będzie jednak niósł za sobą więcej negatywnych czynników niż pozytywnych. Niemniej jednak, odsyłam po więcej informacji na oficjalną stronę serwisu Allegro.pl:

INFORMACJE OGÓLNE
INFORMACJE ROZSZERZONE

Źródło zdjęcia ms.allegro.pl

Admin | 8 stycznia 2015

Szanowni Klienci,
Informujemy, że obecnie studio nie przyjmuje nowych zleceń na realizację zdjęć.