Szykują się rewolucyjne zmiany w serwisie Allegro.pl

Od czasu wprowadzenia nowego systemu sprzedaży (niekończące się aukcje) i sortowania po „trafności” nie dokonała się tak istotna i wręcz rewolucyjna zmiana w serwisie Allegro.pl. O jakiej zmianie mowa? Wszystko rozbija się o brak możliwości zedytowania ceny już po dokonaniu sprzedaży w danej ofercie…

O ile brak możliwości zmiany ceny nie był większym kłopotem w chwili, gdy aukcje trwały maksymalnie 30 dni i konieczne było ich ponowne wznowienie, o tyle w przypadku nieograniczonych czasowo ofert staje się to wręcz katastrofalne w skutkach. Oczywiście obecnie również można wycofać aukcję, zmienić jej cenę a następnie wystawić na nowo, jednak każdy sprzedawca doskonale zdaje sobie sprawę jak taki zabieg wpłynąłby na jego sprzedaż. Wprowadzona bowiem „Trafność” bierze pod uwagę również takie czynniki jak ilość ofert, popularność co automatycznie tracimy po zakończeniu aukcji. Wystawiając aukcję na nowo, lądujemy bardzo daleko na liście, co bezpośrednio przekłada się na znaczące zmniejszenie sprzedaży.

Wszyscy na tym tracimy.

To nie jest tak, że sprzedawca traci możliwość podniesienia nam ceny… on również traci możliwość jej obniżenia. Niezależnie od wszystkiego, nawet gdy jako importer dokonujący zakupów w dolarach, którego kurs znacznie spadł ma możliwość wprowadzić odpowiednie korekty cen, nie zrobi tego na czym tracimy my. Identycznie jest w przypadku skoku kursu w górę. Sprzedawca staje pomiędzy młotem a kowadłem. Sprzedawać z niską marżą a może nie sprzedawać w ogóle, bo po wycofaniu aukcji spadnie ona w wynikach…

Na szczęście otrzymaliśmy dziś informację o rozpoczętych testach możliwości wprowadzania korekt w cenach. Poniżej dokładna wiadomość od serwisu:

Rozpoczynamy kolejną fazę testów możliwości zmiany ceny Kup Teraz w trwających ofertach, w których kupujący dokonali już zakupu.
Od teraz możesz testować zmianę ceny w poniższych kategoriach:

? Odżywki białkowe
? Klocki
? Opony samochodowe letnie
? Laptopy
? Narzędzia

Dlaczego właśnie w nich? Wybraliśmy te, w których często zmieniane są ceny.
Cenę możesz zmienić poprzez edycję oferty w zakładce: Moje Allegro > Moja Sprzedaż > Licytacje i Kup Teraz: Sprzedaję.
Pracujemy nad wprowadzeniem tej opcji również w Menedżerze Sprzedaży oraz w WebAPI, jednak teraz nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty, kiedy możliwość zmiany ceny będzie dostępna we wspomnianych narzędziach.
Sprawdź, czy nowe narzędzie spełnia Twoje oczekiwania.

Jeśli chciałbyś podzielić się swoją opinią, napisz do nas.

Czekamy na dalsze wieści w tej sprawie i wyczekiwaną zmianę tej patowej sytuacji. Oczywiście będziemy na naszym blogu na bieżąco publikowali doniesienia.

Admin | 14 kwietnia 2016

Szanowni Klienci,
Informujemy, że obecnie studio nie przyjmuje nowych zleceń na realizację zdjęć.