Uważaj na fałszywe wiadomości email podszywające się pod Allegro i nie tylko

Komunikat ze strony Allegro.pl:

„Wiadomość jest zatytułowana ?Opłaty Allegro za 7/2014?. Rozpoznasz ją także po tym, że w nagłówku nie ma Twojego loginu, a w treści nie ma polskich znaków.

Jeśli ją otrzymałeś ? nie otwieraj załącznika, nie wpłacaj pieniędzy na podany numer rachunku i usuń wiadomość. Wiadomość zawiera fałszywy numer konta Allegro i załącznik ze złośliwym oprogramowaniem.

Jeżeli jednak już otworzyłeś załącznik ? przeskanuj swój komputer dobrym programem antywirusowym. W razie wątpliwości, napisz do nas przez formularz kontaktowy wybierając ścieżkę: Bezpieczeństwo -> Ktoś podszywa się pod Allegro”

Link do oryginalnej wiadomości: Link

Od Packshot Studio:
Z naszej strony możemy dodać, że skala oszustw sięga znacznie dalej. Ostatnimi czasy, sami otrzymaliśmy wiadomość imitującą firmę UPS z informacją o nieodebraniu przesyłki. Zasada zawsze jest ta sama. W wiadomości dołączony jest załącznik, po otwarciu którego instaluje się na naszym komputerze złośliwe oprogramowanie. Zdecydowanie przestrzegamy przed otwieraniem tego typu wiadomości i co ważniejsze załączników.

Wyłudzanie danych i pieniędzy to „popularny” proceder. Bądźcie czujni i przestrzeżcie swoich pracowników, którzy obsługują Wasze adresy email.

Pozdrawiamy!

Admin | 19 listopada 2015

Szanowni Klienci,
Informujemy, że obecnie studio nie przyjmuje nowych zleceń na realizację zdjęć.